Zmiana czasu

Jeśli myślicie, że wszyscy (zainteresowani) spali dzisiaj godzinę krócej to jesteście w błędzie. Ja po pierwsze spałem moje 9 godzin, więc ani minuty krócej ;) a po drugie… wyobraziłem sobie że jestem w Turcji. Z tatą. Tam zegarki przestawiają … uwaga… z niedzieli na poniedziałek! Czyli dopiero DZIŚ.

HA! Tylko nie potrafię sobie wyobrazić jak to się ma np. do godziny odlotu samolotu, gdy ktoś ma np. gdzieś przesiadkę, wyrusza  z Turcji  o danej godzinie …a w pozostałej części państw zrzeszonych w UE zmieniono już czas na letni.  Jakoś od lat sobie z tym radzą więc pewnie nie jest źle. Ale na przyszłość, jeśli nie chcesz się denerwować – nie planuj lotu z Turcji, w niedzielę po zmianie czasu. Bo wszędzie gdzie tam spojrzysz: masz inna godzinę. Telefony i komputery zmieniły Ci się same. W telewizji podają godzinę po staremu, na wydruku rachunku z marketu masz nowa godzinę. A wychodząc z niego, u pani na bazarku wisi zegar ze starą godziną. W meczetach i tak śpiewają o różnych godzinach od momentu gdy tylko wyjdzie słońce – ale to też powód do tego by zirytować cię mocniej ;)

3 Odpowiedzi na Zmiana czasu

 • ~Tata Szymona mówi:

  Hehe :-) . Nie ma jak porządne i totralne zakręcenie. Ja uważam, że ta cała zmiana czasu w naszych czasach już kompletnie nie jest potrzebna…

  • a moim nadal jest…klimat sie zmienia, ale wschód i zachód słonca nie az tak bardzo ;)

   • ~Tata Szymona mówi:

    No tak, ale to miało sens kiedyś, gdy chodziło o to, że słońce dawało światło. Teraz, kiedy wszyscy żyjemy na elektryce i mamy wszędzie dosłownie światło w ilościach dowolnych taka zmiana wywołuje więcej komplikacji niż pożytku – chociażby godzinną „dziurę” w kursowaniu pociągów, samolotów, nonsens.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>